ARA TEKLİF AL
0212 855 7210
TIKLA TEKLİF AL
TEKLİF AL
WHATSAPP HATTI
0(532)200-0050

Zorunlu Deprem Sigortası

Ülkemiz yüksek riskli deprem kuşaklarından birinde yer almaktadır. Depremin doğrudan neden olduğu maddi zararlar ile deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak, dev dalga (tsunami) veya yer kaymasının kendinize ve sevdiklerinize verebileceği maddi zararların karşılanabilmesi için vakit kaybetmeden Zorunlu Deprem Sigortanızı yaptırmanızı öneriyoruz. Zorunlu Deprem Sigortası Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından sunulmaktadır.

Bilmenizde Fayda Var!
Deprem kuşağında olan ülkemizde 1999 Marmara depremi ve sonrasında yaşanan irili ufaklı depremler nedeniyle Zorunlu Deprem sigortasi yaptırmak zorunlu hale geldi.  Yüzde 96'sının deprem riski altında olduğu ülkemizde deprem her dönem gündemimizde olduğu icin, deprem sigortası ile ilgili toplumsal bilincimiz hem düzenleyici faaliyetler hem de, ne yazık ki yaşananlar ile birlikte gün geçtikce artmaktadır.

Van depreminde yıkılan evlerin sadece yüzde 9'unun sigortalı olduğunu ve ülkemizde hala büyük çoğunluğun DASK yaptırmamış olması düşündürücüdür.   Van'da meydana gelen depremin ardından ev sahiplerinin konutlarını sigortalatma oranı artmasına rağmen Doğal Afet Sigortaları Kurumu'ndan alınan verilere göre milyonlarca konutun da sigortasız olduğunu ortaya çıktı .

09.05.2012 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilen kanun ile artık Zorunlu Deprem Sigortası yasal çerçeveye kavuşturulmuş ve sigorta yaptırmanın teşviki için ek hükümler eklenmiştir.

Elektrik ve su gibi fatura islemlerinde poliçe zorunlulugu getirilmiştir
  0(532)200-0050