ARA TEKLİF AL
0212 855 7210
TIKLA TEKLİF AL
TEKLİF AL
WHATSAPP HATTI
0(532)200-0050

Eğitim Sigortası

Çocuğunuzun Eğitim Giderlerini Tek Bir Poliçe İle Güvenceye Alın!

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitimlerinin herhangi bir nedenle yarıda kalmaması için Demir Hayat olarak Eğitim Sigortası’nı geliştirdik. Eğitim Sigortası esasen çocuklarınızın eğitimleri sırasında oluşabilecek maddi risklerden koruyan bir çeşit hayat sigortasıdır. Sizin yokluğunuzda devreye girer ve eğitim giderlerini sizin yerinize karşılamaya devam eder.

Kimler Katılmalıdır?

Eğitim Sigortası'nda amaç, eğitimi maddi olarak finanse eden kişinin yaşam kaybı durumunda oluşacak maddi riski güvence altına almaktır. Yaşam kaybı riski için sigortalanacak kişinin yaşı 18 - 60 arasında olmalıdır. Dilerseniz kendi çocuklarınızın, dilerseniz bir yakınınızın çocuğu ya da çocuklarının eğitimini sigorta kapsamına aldırabilirsiniz.

Hangi Avantajları Sağlar?

Eğitim Sigortası'nın prim ve teminatı, tercihinize göre, ABD Doları ya da Euro'ya endekslidir. Teminatı, primi ve sigortalılık süresini, ihtiyacınıza ve öngörülerinize göre siz belirlersiniz. Eğitim süresinin uzaması veya ara verilmesi durumlarında ek primle sigorta süresi uzatılabilir. En değerli varlıklarımız çocuklarımızdır. Onların geleceğini rastlantılara ve hayatın kötü sürprizlerine bırakmamalıyız. Çocuğunuz için Eğitim Sigortası yaptırın ve geleceklerinin mutlu fotoğrafını şimdiden çekin.

Vergi Avantajı

Hayat sigortalarında devlet teşviki uygulanmaktadır. Bu teşvik doğrudan katılım payı olarak değil de vergi indirimi olarak gerçekleştirilmektedir. Ücretli ya da yıllık beyanname veren mükellef iseniz, 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu’nun 4697 sayılı kanun ile değişik 63/3 ve 89/1 bendlerine göre ödediğiniz primi vergi matrahından indirebilirsiniz. Bu imkândan yararlanabilmek için primlerinizi ait oldukları vadelerde ödemeniz gerekir. Priminizi ödediğinizi gösteren belgeyi çalıştığınız işyerinin ilgili bölümüne vermeniz halinde ödemiş olduğunuz prim limitler dâhilinde vergi matrahınızdan indirilecektir.
  0(532)200-0050