ARA TEKLİF AL
0212 855 7210
TIKLA TEKLİF AL
TEKLİF AL
WHATSAPP HATTI
0(532)200-0050

Groupama Emeklilik

17 Aralık 1997 tarihinde Başak Hayat Sigorta A.Ş. unvanı ile T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Başak Sigorta A.Ş. ortaklığında kuruldu. Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanunu çerçevesinde Bireysel Emeklilik Şirketi'ne dönüştükten sonra faaliyet ruhsatını aldı ve unvanı Başak Emeklilik A.Ş. olarak değişti. %41 oranındaki T.C. Ziraat Bankası'na ait olan hisseler, 2006 yılında Avrupa'nın güçlü sigorta şirketlerinden Groupama tarafından satın alındı. 2008 yılında özelleştirme sonrası Grup bünyesine katılan Güven Hayat Sigorta ile birleşmesini tamamladı. 30 Eylül 2009 tarihinden itibaren Groupama Emeklilik ünvanını aldı.


Groupama Emeklilik HİZMETLER

Grup Emeklilik Planı

Çalışanlara yönelik emeklilik planlarıdır. Küçük tasarruflarla emeklilik döneminde düzenli gelir elde etme fırsatı yaratır. Elde edilecek ek gelirle emeklilik döneminde yaşam standardının artırılmasını amaçlar. Çalışanlara, bireysel olarak sahip olabilecekleri haklardan daha avantajlı şartlar sunar. Grup Emeklilik Planları'nda katkı payı ödeyen tarafa göre 3 seçenek bulunmaktadır. İşveren, çalışanı adına tek başına katkı payı ödemesi yapabilir. İşveren ve çalışan, belirli oranlar dahilinde birlikte katkı payı ödeyebilir. Çalışan, sadece kendi adına katkı payı ödeyebilir. Bu durumda, işveren sadece düzenleyici sıfatı ile çalışanların grup emeklilik planına dahil olmalarına olanak sağlar. Grup Emeklilik Planlarının Avantajları Çalışanların motivasyonunu, verimliliğini ve şirkete bağlılığını artırır. Katkı payı ödeyerek çalışanlarına ek bir fayda sağlayan şirket, farklı bir insan kaynakları yaklaşımı ile şirketin kurumsal imajını güçlendirir. Yatırılan katkı payları, kurumlar vergisi ve gelir vergisi matrahından indirilerek çalışanlara ve kuruma vergi avantajı sağlar. Grup Emeklilik Planlarında Groupama Farkı Bireysel Emeklilik Tanıtım ve Kayıt Süresi aşamasında profesyonel destek verilir. Kurumlara tecrübeli müşteri temsilcilerimizi yönlendirerek Grup Emeklilik Planına katılım ile ilgili gerekli tüm işlemleri gerçekleştirir: Grup için özel olarak hazırlanmış tanıtım sunumu yapılır Sistemin işleyişi ile ilgili soruları yanıtlar İstenmesi durumunda kişiye özel Finansal Analiz yapılır Tanıtım toplantıları, stand ve kayıt çalışmaları gerçekleştirilir Çalışanlara içerisinde Bireysel Emeklilik sözleşmesi ve plan ile ilgili tüm bilgilerin bulunduğu Bireysel Emeklilik Dosyası gönderilir. Hak Kazanma Süresi(Vesting) Katılımcının, sponsor kuruluş tarafından ödenen katkı payları ile oluşan getirilerin tamamına hak kazanabilmesi için işveren grup emeklilik sözleşmesinde belirlenen süredir. Yabancı Hesaplar Vergi Mevzuatı Uyum Yasası (FATCA)  1 Temmuz 2014’te yürürlüğe giren Yabancı Hesaplar Vergi Uyum Yasası (FATCA- Foreign Accounts Tax Compliance Act), ABD dışında faaliyette bulunan yabancı finansal kuruluşlar nezdindeki ABD statüsünde kişilerin sahip oldukları yabancı finansal varlıkların, ABD Gelir İdaresi IRS’ye (Internal Revenue Service) bildiriminin yapılması zorunluluğunu getirmektedir. 

Süper Emeklilik Planı

Groupama Emeklilik A.Ş. Süper Emeklilik Planı ile katkı paylarınız sizin belirleyeceğiniz oranda yatırım fonlarımızda değer kazansın, tasarruflarınız size birikim olarak süper bir emeklilik yaşatsın istiyorsanız; Super Emeklilik Planımız tam size göre! Süper Emeklilik Bireysel Emeklilik Planı ile isterseniz katkı paylarınızı önerilen fon dağılımı tanımlarına göre "muhafazakar, dengeli, hırslı" olarak seçebilir, ya da kendinizin belirleyeceği fon dağılım oranına göre seçim yapabilirsiniz. 7 adet Groupama Emeklilik Yatırım Fonumuz Ak Portföy deneyimi ile yönetilmektedir. Ayrıca Devlet katkısının değerlendirildiği Katkı Emeklilik Yatırım Fonu bulunmaktadır. Emeklilik döneminizde toplu birikimlerinizi alıp sistemden ayrılabilir, emeklilik gelir planımız çerçevesinde programlı geri ödeme seçeneği ile aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık dönemlerde ödeme talep edebilirsiniz. Katkı Paylarının Değerlendirilmesi Ödediğiniz katkı paylarınızla sizin için satın alınan fonlar, Ak Portföy Yönetim Şirketi'nin deneyimli kadrosu tarafından yönetilir. Emeklilik Yatırım Fonlarımız Sizin için isterseniz sadece birini veya bir demet şeklinde birkaçını seçebileceğiniz değişik risk grubunda 7 adet Emeklilik Yatırım Fonu belirledik. Kamu Borçlanma Araçları Emeklilik Yatırım Fonu Esnek Emeklilik Yatırım Fonu Kamu Dış Borçlanma Araçları Emeklilik Yatırım Fonu Hisse Senedi Fonu Likit Esnek Fon Standart Fon Altın Fonu
  0(532)200-0050