ARA TEKLİF AL
0212 855 7210
TIKLA TEKLİF AL
TEKLİF AL
WHATSAPP HATTI
0(532)200-0050

Bereket Emeklilik

Bereket Emeklilik ve Hayat A.Ş, 16 Mayıs 2011 tarihinde BDDK, 8 Haziran 2011 tarihinde Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nden gelen izin doğrultusunda 1 Temmuz 2011 tarihinde kurulmuş ve ticaret siciline tescil edilmiştir.

Bereket Emeklilik, 26 Kasım 2016 tarihinde imzalanan satış ve hisse devir sözleşmesi ile Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri'ne devredilmiştir. 

Kuruluşundan bu yana yetkin insan kaynağı, teknolojinin getirdiği en son imkanlar ve müşteri odaklı hizmet anlayışı ile faaliyetlerine devam etmeyi amaçlayan Bereket Emeklilik, yeni sermayedarı Tarım Kredi Koperatifleri’nden alacağı güç ile Türkiye Tarım Kredi Koperatiflerinin ortakları olan çiftçilerimizi de içine alan daha geniş bir müşteri kitlesine en iyi kalitede hizmet vermeye başlayarak sektörde ayrı bir yere konumlamıştır.


Bereket Emeklilik HİZMETLER

Damla Emeklilik Planı

Damla Plan, küçük birikimlerle rahat bir emeklilik yaşamak isteyen katılımcılar için oluşturduğumuz emeklilik planıdır. Asgari Katkı Payı Aylık 150 TL ve üzerinde katkı payı yatırmayı düşünüyorsanız birikimlerinizi Damla Plan'da değerlendirebilirsiniz. Yönetim Gideri Kesintisi Damla Plan'da ödenen tüm katkı payları için %2 yönetim gideri kesintisi uygulanır. Devlet Katkısı Ödediğiniz tüm katkı payları için %25 oranında, devlet katkısı avantajından faydalanırsınız. Devlet katkısının hak edilebilmesi için katılımcının sistemde kalış süresine bağlı olarak aşağıdaki oranlarda belirlenmiş kademeli bir yapı uygulanmıştır. 3 yıldan önce sistemden ayrılma durumunda Devlet Katkısından faydalanılmaz. Giriş Aidatı Katılımcıların bireysel emeklilik sistemine ilk defa katılması sırasında giriş aidatı alınır. Giriş aidatı peşin ya da çıkışa ertelenmiş olarak tahsil edilebilir. Ödeme Seçenekleri Ödemelerinizi aylık, üç aylık, altı aylık ve yıllık vadelerde gerçekleştirebilirsiniz. Banka hesabınızdan otomatik ödeme talimatı verebilir ya da kredi kartı ile ödemelerinizi yapabilirsiniz. Dilediğiniz zaman katkı payı ödemelerinize ara verebilir, ödediğiniz aylık katkı payı tutarını (asgari tutarın altında olmamak kaydıyla) azaltabilir ya da artırabilirsiniz. Fon İşletim Gideri Kesintisi ve Fon Toplam Gider Kesintisi Birikimleriniz için tercih ettiğiniz yatırım fonlarından yapılacak Fon İşletim Gider Kesintisi ve Fon Toplam Gider Kesintisi, her bir fonun fon net varlık değeri üzerinden günlük olarak hesaplanır. Emeklilik Yatırım Fonlarımız ve kesintileri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız. Plan ve Fon Dağılımı Değişikliği Seçmiş olduğunuz planı yılda 4 defa, birikimlerinizin değerlendirildiği fonların dağılımını yılda 6 defa değiştirebilirsiniz.

Yağmur Emeklilik Planı

Yağmur Plan, daha yüksek başlangıç aidatı ile sisteme girip peşin giriş aidatı ve yönetim gideri kesintisi avantajı elde etmek isteyen katılımcılar için oluşturduğumuz emeklilik planıdır.  Asgari Katkı Payı Aylık 250 TL ve üzerinde katkı payı yatırmayı düşünüyorsanız birikimlerinizi Yağmur Plan'da değerlendirebilirsiniz.  Yönetim Gideri Kesintisi Yağmur Plan'da ödenen tüm katkı payları için %1 yönetim gideri kesintisi uygulanır. Devlet Katkısı Ödediğiniz tüm katkı payları için %25 oranında, devlet katkısı avantajından faydalanırsınız.  Devlet katkısının hak edilebilmesi için katılımcının sistemde kalış süresine bağlı olarak aşağıdaki oranlarda belirlenmiş kademeli bir yapı uygulanmıştır. 3 yıldan önce sistemden ayrılma durumunda Devlet Katkısından faydalanılmaz. Giriş Aidatı Katılımcıların bireysel emeklilik sistemine ilk defa katılması sırasında giriş aidatı alınır. Yağmur Plan'da sisteme giriş anında alınan giriş aidatı bulunmamaktadır. Çıkışa ertelenmiş giriş aidatının teklifin onaylandığı tarihte geçerli aylık brüt asgari ücrete oranı aşağıdaki tabloda belirtilmiştir. Ödeme Seçenekleri Ödemelerinizi aylık, üç aylık, altı aylık ve yıllık vadelerde gerçekleştirebilirsiniz. Banka hesabınızdan otomatik ödeme talimatı verebilir ya da kredi kartı ile ödemelerinizi yapabilirsiniz. Dilediğiniz zaman katkı payı ödemelerinize ara verebilir, ödediğiniz aylık katkı payı tutarını (asgari tutarın altında olmamak kaydıyla) azaltabilir ya da artırabilirsiniz.  Fon İşletim Gideri Kesintisi ve Fon Toplam Gider Kesintisi Birikimleriniz için tercih ettiğiniz yatırım fonlarından yapılacak Fon İşletim Gider Kesintisi ve Fon Toplam Gider Kesintisi, her bir fonun fon net varlık değeri üzerinden günlük olarak hesaplanır. Emeklilik Yatırım Fonlarımız ve kesintileri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız Plan ve Fon Dağılımı Değişikliği Seçmiş olduğunuz planı yılda 4 defa, birikimlerinizin değerlendirildiği fonların dağılımını yılda 6 defa değiştirebilirsiniz. 

Otomatik Katılım

Bireylerin emeklilik dönemleri geldiğinde çalıştıkları dönemdeki yaşam standartlarını sürdürebilmeleri amacıyla ikinci emeklilik geliri sağlamayı amaçlayan Bireysel Emeklilik Sistemi, 01.01.2017 tarihi itibarıyla yeni bir açılıma sahne olacaktır.  Bu tarihle birlikte ülkemizde, Dünya’da da uygulamaları başlamış olan Otomatik Katılım Sistemi (Auto Enrollment) hayata geçecek.  Yeni sistem, çalışanların çalışma döneminde sahip oldukları hayat standartlarını emeklilik döneminde de koruyabilmek için, emekliliğe yönelik tasarrufu teşvik etmektedir. Türk vatandaşı ya da 29 Mayıs 2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunu'nun 28. maddesi kapsamında olup, Kanun'un yürürlüğe gireceği tarihte 45 yaşını doldurmamış olan kişilerden, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nun 4/a (Sosyal Sigortalar Kurumu'na bağlı çalışanlar) ve 4/c (Emekli Sandığı'na bağlı devlet memurları) maddelerine göre mevcut çalışanlar ve yeni işe başlayanlar otomatik katılım kapsamında yer alacaktır.  Sistem nasıl İşler, avantajları nelerdir? SGK tarafından belirlenen prime esas matrahınızın %3’üne karşılık gelen katkı payı tutarı, maaşın yattığı günü takip eden iş günü sonuna kadar işveren tarafından, BES Otomatik Katılım hesabınıza aktarılacaktır. Otomatik Katılım Sistemine dahil olan çalışanlara, başlangıçta bir kereye mahsus 1.000 TL ilave devlet katkısı verilecektir. Otomatik Katılım Sistemine dahil olan çalışanlara 2 ay içinde cayma hakkı tanınmıştır. Bu katkı 2 aylık cayma süresinin sonunda sistemde kalmayı tercih etmeleri halinde çalışanların hesabına eklenecektir. Otomatik Katılım Sistemine dahil olan çalışanlara, ayrıca katkı payının %25'i oranında devlet katkısı verilecektir. Bu katkı mevcut BES’ i olanların yararlandığı Devlet Katkısına ek olarak hesaplanacak ikinci bir limit olacaktır. Otomatik Katılım Sistemine dahil olan çalışanlara Emeklilik dönemlerinde ilave %5 Devlet Katkısı. Emeklilik döneminde yıllık gelir sigortası marifetiyle maaş almayı seçenlere toplam birikimlerinin %5’i oranında sağlanacaktır. Sisteme dahil olurken Giriş Aidatı kesintisi yoktur. Ertelenmiş Giriş Aidatı kesintisi yoktur. Yönetim Gider kesintisi yoktur. Sadece Fon İşletim Gideri Kesintisi söz konusu olacaktır.

Hayat Sigortası

Hayat Sigortası Nedir? Hayat sigortası, sevdiklerinizin geleceğini güvence altına alma adına vefatınız durumunda yakınlarınızın, maluliyet durumunda ise hem sizin hem de yakınlarınızın yaşam standartlarını koruma altına alan bir sigorta ürünüdür. Hayat Sigortası ürünlerimiz, bugün ve gelecekte karşılaşabileceğiniz rizikolar için önlem almanızı sağlayarak, geleceğinizi emanet ettiğiniz çocuklarınızı ve ailenizi koruma altına almanıza vesile olur. Bereket Emeklilik ve Hayat A.Ş. güvencesi altında huzurlu ve güvenli yarınlar sizleri bekliyor. Teminatlar Vefat Teminatı: Sigortalının her türlü vefatı (kaza veya hastalık) halinde, sigortalının belirlemiş olduğu teminat tutarı hak sahiplerine ödenir. Vefat teminatı ile ilgili istisnalar hayat sigortası genel şartlarına tabidir. Kaza Sonucu Daimi Maluliyet Teminatı: Sigortalının kaza sonucu kalıcı malul kalması durumunda belirlenen teminat tutarı Ferdi Kaza Sigortası genel şartları kapsamında sigortalıya tek seferde ödenir. Kaza sonucu maluliyet teminatı istisnaları Ferdi Kaza Sigortası genel şartlarına tabidir. Hayat Sigortası Avantajları Hayat Sigortası sahibi olduğunuzda sevdikleriniz için daha güvende hissedersiniz. Çünkü artık vefat veya maluliyet halinde ailenizin ve finansal bağımlılarınızın; Yaşam standardı korunabilecektir, Borçları ödenebilecektir, Eğitim imkânları sürebilecektir, Gelecek dönem yatırımları devam edebilecektir. Dahası siz bu primleri ödediğiniz müddet boyunca Devlet de Vergi Avantajı ile sizi teşvik edecek. Böylece ödediğinizin bir kısmını da geri alabileceksiniz. Vergi Avantajı Ücretli çalışanlar; kendileri, eş ve küçük çocuklarının ölüm, kaza, sağlık, hastalık, sakatlık, işsizlik, analık, doğum ve eğitim gibi diğer hayat sigortası poliçeleri için ödenen primlerin tamamını, aylık brüt ücretin %15'ini ve brüt asgari ücretin toplam tutarını aşmamak kaydıyla vergi indiriminde kullanabilirler. Gelir Vergisi Kanunu'nun 63/3. maddesi ile ücretli çalışanlara 89/1. maddesi ile de beyannameye tabi mükelleflere bu hak sağlanmıştır.
  0(532)200-0050