ARA TEKLİF AL
0212 855 7210
TIKLA TEKLİF AL
TEKLİF AL
WHATSAPP HATTI
0(532)200-0050

Süreli Vefat Sigortası

İçiniz rahat olsun!

Hayatımız boyunca karşımıza çıkabilecek risklerden zarar görmemek adına doğru kararlar vermek isteriz. Yakınlarımızla beraber risklerden uzak, huzur içinde yaşayabilmek için maddi ve manevi güvenceler ararız. Demir Hayat olarak bu ihtiyaca cevap verebilmek adına Süreli Vefat Sigortası’nı geliştirdik.

Kimler Yararlanabilir?

Süreli Vefat Sigortası'ndan 18 - 69 yaş arasındaki herkes yaralanabilir

Sigorta Süresi:

  • Sigortalının isteğine göre, 2 - 52 yıl arasında belirlenebilir.

  • Sigorta giriş yaşı 18 - 60 yaşlar arasında olmalıdır.

  • Sigortalılık yaşı 70′i geçemez.

  • Süreli Vefat Sigortası bir yıldan uzun bir süre için yapılmakla birlikte, sadece ilk yıl prim ödenir.

Süreli Vefat Sigortası’nın Özellikleri:

  • Süreli Vefat Sigortası, TL, USD ya da Euro'ya endeksli olarak, belirleyeceğiniz bir zaman dilimini kapsayacak şekilde yapılır.

  • Sigortalı, dilediği herhangi bir kişiyi lehdar olarak gösterme ve istediği zaman lehdarını değiştirme hakkına sahiptir.

  • Sigortalı poliçesini her yıl yenilemek zorunda kalmaz. Böylece risk değerlendirmesi sonucunda başvurunun reddedilmesi riski de ortadan kalkar ve sigortalı ömrü boyunca sigortalanabilme garantisine sahip olur.

Vergi Avantajı:

Hayat sigortalarında devlet teşviki uygulanmaktadır. Bu teşvik doğrudan katılım payı olarak değil de vergi indirimi olarak gerçekleştirilmektedir. Ücretli ya da yıllık beyanname veren mükellef iseniz, 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu’nun 4697 sayılı kanun ile değişik 63/3 ve 89/1 bendlerine göre ödediğiniz primi vergi matrahından indirebilirsiniz. Priminizi ödediğinizi gösteren belgeyi çalıştığınız işyerinin ilgili bölümüne vermeniz halinde ödemiş olduğunuz prim limitler dâhilinde vergi matrahınızdan indirilecektir.
  0(532)200-0050