ARA TEKLİF AL
0212 855 7210
TIKLA TEKLİF AL
TEKLİF AL
WHATSAPP HATTI
0(532)200-0050

Demir Hayat

Aralık 1993 – Türk sigorta sektörüne insan odaklı, memnuniyeti ön planda tutan, kaliteli bir hizmet yaklaşımı getirebilmek adına şirketin kuruluş çalışmaları başlatılmıştır.

Demir Hayat, değerli sigortalıları, çalışanları, iş ortakları olan acenteleri ve tüm Türkiye’ye yayılan 1600’den fazla anlaşmalı sağlık kuruluşları ile geleceğe güvenle bakmaktadır. Vermiş olduğu her hizmette sigortalıların yaşam kalitesini ve memnuniyetini arttırmayı hedeflemektedir.


Demir Hayat HİZMETLER

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

SGK ile anlaşmalı sağlık kuruluşlarında, SGK sigortanızın kullanımı sonrasında oluşabilecek ilave tedavi masraflarının "Farkı Bizden" Olsun! Farkı Bizden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından kapsama alınan genel sağlık sigortalısı ve bakmakla yükümlü oldukları kişilerin, SGK ile anlaşmalı sağlık kuruluşlarındaki kullanım sonrasında oluşabilecek ilave tedavi masrafları % 100 Demir Hayat güvencesi altındadır. Tedavi giderleri konusunda devletin SGK kullanımından ötürü zorunlu olarak aldığı 12TL.’lik yasal katkı payı dışında sigortalımız hiçbir ücret ödemeden %100 Demir Hayat güvencesi ile tedavilerini yaptırabilecekler. Neden Farkı Bizden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası? Farkı Bizden ile sigortalılarımız, SGK’nın sağladığı sağlık güvencesinin limitlerini genişleterek Türkiye çapında geniş anlaşmalı sağlık kuruluşu ağından faydalanma imkanına sahip olacaklar. Anlaşmasız sağlık kurumu faturanızda ödenir! Farkı Bizden’i diğer tamamlayıcı sağlık sigortalarından ayıran en önemli özellik SGK’nızın geçtiği ama Demir Hayat ile anlaşmalı olmayan bir sağlık kuruluşuna dahi gitseniz bile, SGK’nızı kullanmanız ve yapılan işlemlerinin detaylı *SUT kodlarının belirtmeniz kaydı ile maksimum SUT tarifesinin 1,5 katına kadar elden ödeme yapılmaktadır. Bu uygulama doğum teminatı için de geçerlidir. (*Sağlık Uygulama Tebliğ) Kimler Yararlanabilir? Yeni doğan çocuklar 14. günden sonra sigortalanabilir. En geç sigortalanma yaşı ise 60 yaştır. 55 yaşından önce sigortalananlar için poliçede yaş sınırı yoktur. İlk sigortalanma 56 - 60 yaşları arasında ise poliçe maksimum 60 yaşına kadar devam eder. Farkı Bizden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ürünü Teminatları “Farkı Bizden” tamamlayıcı sağlık sigortasına sahip olan sigortalılarımız tercihlerine göre yatarak tedavi, yatarak ve ayakta tedavi gibi teminatlara ek olarak isteğe bağlı alınabilen doğum teminatının da dâhil olduğu yatarak ve ayakta tedavi olmak üzere 3 farklı planı seçebilecekler.

Yabancı Uyruklular Sağlık Sigortası

Türkiye’de oturma izni almak isteyen geçici TCKN veya VKN ile başvuruda bulunan 60 yaşa kadar yabancı uyruklu kişiler için düzenlenen “YEŞİL PLAN”; 06/06/2014 tarih ve 9 sayılı İkamet İzni Taleplerinde Yaptırılacak Özel Sağlık Sigortalarına İlişkin Genelgede belirlenen asgari teminat yapısını kapsayan bir sağlık sigortasıdır. Yabancı Uyruklular Sağlık Sigortası sayesinde Türkiye çapında Demir Hayat Sigorta'nın anlaşmalı kurumlarında aşağıdaki avantajlardan yararlanabilirsiniz. Şirket katılım payı %100 olacak şekilde yatarak tedavi teminatını üst limit olmaksızın Şirket katılım payı %60 olacak şekilde ayakta tedavi teminatını poliçede belirlenen üst limit ile sunmaktadır. Anlaşmasız kurumlarda giderler; tüm işlemlerde T.T.B.A.Ü tarifesi uygulanarak yatarak tedavi teminatından 20,000 TL üst limit ve %80 şirket katılımı, ayakta tedavi giderlerinde ise anlaşmalı kurum uygulamaları ve limiti ile aynı şekilde karşılanmaktadır. Yatarak Tedavi Doktorun, hastalığın tedavisi için cerrahi bir müdahaleyi veya cerrahi bir müdahale olmaksızın Hastaneye yatırılarak yapılması gereken tedaviyi bir rapor ve Demir Hayat Sigorta Ön Onay Formu ile belirtmesi şartıyla, hastanede yapılan her türlü tedavi giderleri, poliçede belirtilen limit ve ödeme oranı doğrultusunda özel ve genel şartlar çerçevesinde yatarak tedavi teminatından ödenir. Ayakta Tedavi Hastane, sağlık kuruluşu ve kliniklerde, veya özel muayenehanelerde doktorunuzun yapacağı muayene, verdiği reçeteli ilaç, gerekli gördüğü laboratuar testleri, tahlil-röntgen, ultrasonografi, MR, tomografi, EKG gibi tetkik masrafları ve fizik tedavi masrafları poliçede belirtilen limit ve ödeme oranı doğrultusunda özel ve genel şartlar çerçevesinde ayakta tedavi teminatından ödenir.

Ses Sağlık Sigortası

Sağlığınızla ilgili konularda risk almayın! Söz konusu olan sağlıksa işi şansa bırakmayın. Kendinizi ve yakınlarınızı SES Sağlık Sigortası ile güvence altına alın. Seçenekli Sağlık Sigortası (SES Sağlık Sigortası) sektördeki benzer sağlık sigortalarından farklı olarak, içerdiği teminat limitleri ve kapsamı ile ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun sınırsız seçenekler sunabilen bir sağlık sigortasıdır. Sağlık sigortası güvencesine ihtiyaç duyacağınız tüm hallerde SES Sağlık Sigortası güvenceniz olacaktır. SES Sağlık Sigortası’ndan 0 - 60 yaş arasında olan herkes yararlanabilmektedir. Yenileme Garantisi Önemlidir! Poliçenizin, 2. yılın sonundaki değerlendirmesine bakılarak “Demir Hayat Yenileme Garantisi”, 5. yılsonunda ise “Ömür Boyu Yenileme Garantisi” elde etme hakkına sahip olursunuz. Ayakta ve Yatarak Tedavileriniz limitsiz! Ses Sağlık Sigortası teminatlarımız yatarak tedavi, ayakta tedavi, hamilelik ve doğum teminatları olarak üç ana bölümden oluşmaktadır. Hastane, sağlık kuruluşu, klinik ve özel muayenehanelerde doktorunuzun yapacağı muayene, verdiği reçeteli ilaç, gerekli gördüğü laboratuar testleri, tahlil-röntgen, ultrasonografi, MR, tomografi, EKG gibi tetkik masrafları ve fizik tedavi masrafları ayakta tedavi kapsamında karşılanmaktadır. Öte yandan doktorunuzun hastalığın tedavisi için cerrahi bir müdahaleyi veya cerrahi bir müdahale olmaksızın hastaneye yatırılarak yapılması gereken her türlü tedavi giderleri ise yatarak tedavi kapsamında değerlendirilerek SES sağlık sigortanız tarafından limitsiz olarak karşılanmaktadır. Ek prim ile limitsiz doğum teminatı! Hamilelik, doğum ve bunlardan kaynaklanan her türlü komplikasyonları poliçenizde belirlediğiniz limit ve ödeme oranı doğrultusunda özel ve genel şartlar çerçevesinde değerlendirilerek hamilelik ve doğum teminatı kapsamında ödenmektedir. Doğum teminatınız ek prim ile limitsiz olarak da sunulmaktadır.

Gökkuşağı Sağlık Sigortası

Gökkuşağının altında sağlık var! Her biri gökkuşağının renklerinden oluşan farklı teminatlarla ekonomik çözümler sunan Gökkuşağı Sağlık Sigortası, sizin ve sevdiklerinizin vazgeçilmez sağlık güvencesi olacak. Gökkuşağı Sağlık Sigortası, 0 – 60 yaş arası herkesin kullanabileceği bir sigortadır. Gökkuşağı Sağlık Sigortası teminatlarımız yatarak tedavi, ayakta tedavi, hamilelik ve doğum teminatları olarak üç ana bölümden oluşmaktadır. Yenileme Garantisi Önemlidir! Poliçenizin, 3. yılın sonundaki değerlendirmesine bakılarak “Demir Hayat Yenileme Garantisi”, 5. yılsonunda ise “Ömür Boyu Yenileme Garantisi” elde etme hakkına sahip olursunuz. Yatarak tedavileriniz limitsiz! Gökkuşağı sağlık sigortanız seçtiğiniz plana göre yatarak tedavilerinizde, cerrahi bir müdahaleyi veya cerrahi bir müdahale olmaksızın hastaneye yatırılarak yapılan tüm tedavi giderlerini limitsiz olarak güvence altına almaktadır. Ayakta tedavileriniz Gökkuşağı ile güvencede! Ayakta tedavi kapsamında hastanelerde, kliniklerde veya özel muayenehanelerde, doktorunuzun yapacağı muayene, verdiği reçeteli ilaç, gerekli gördüğü laboratuar testleri (tahlil-röntgen, ultrasonografi, MR, tomografi, EKG) gibi tetkik ve fizik tedavi masrafları karşılanır. Demir Hayat Anlaşmalı Kurumlar Listesi’nde yer alan kurum ve doktorların muayenehanelerinde yapılan tüm tedaviler %100’lü olarak karşılanmaktadır. Peki, sigortanızda gözlük, lens ve diş teminatı olmasına ne dersiniz? Dilerseniz gözlük, lens ve diş tedavisi gibi teminatları da ek prim karşılığında poliçenize dâhil edebilirsiniz.

Tehlikeli Hastalıklar Sigortası

Tedavinizin gerektirebileceği yüksek sağlık harcamalarını düşünmeden, rahat bir nefes alın. Kendimiz veya bir yakınımız ciddi bir hastalık ile karşı karşıya kaldığında, elbette önemli olan bir an önce etkili ve doğru tedavinin yapılabilmesidir. Maalesef bu gibi durumlarda hastalığın kendisi başlı başına bir problem oluştururken bir de doktorunuzun gerekli gördüğü tedavi yöntemi ve testler bütçenize ağır bir yük getirebilmektedir. Belki rahatsızlığınız yüzünden tedavi süresince çalışamaz durumda kalabilir veya tedaviniz planlanandan çok daha uzun sürebilir. Demir Hayat olarak sizin ve sevdiklerinizin hayata dair bu tür risklere karşı hazırlıksız yakalanmaması adına Tehlikeli Hastalıklar Sağlık Sigortası’nı geliştirdik. Demir Hayat Tehlikeli Hastalıklar Sigortası’ndan, çalışma koşulları ne olursa olsun, 18 - 65 yaş aralığındaki herkes yararlanabilir. Neden Tehlikeli Hastalıklar Sigortası Yaptırmalısınız? Kalp krizi, kanser, koroner by-pass, böbrek yetmezliği, inme, kalp kapakçığı değişimi, organ nakli, Paralyzis, körlük, Multiple Sklerosis, işitme kaybı, büyük yanıklar, Motor Nöron Hastalığı gibi hastalıkların tedavileri hem pahalıdır, hem de uzun sürer.  “Demir Hayat Sigorta olarak böyle durumlarda yaşanan manevi sıkıntılara bir de maddi sıkıntıların eklenmesini önlemek için "Tehlikeli Hastalıklar Sigortası"nı önermekteyiz. Hangi Avantajları Sağlar? Bir yıllık düzenlenen Tehlikeli Hastalıklar Sigortası teminat içeriği olarak, 5 hastalık ve 13 hastalık olarak ayrı seçenekler ile satın alınabilmektedir. Teminatlar Türk Lirası'na, Amerikan Doları'na ya da Euro'ya endekslenebilir. Seçilen döviz türü, sigorta süresinin sonuna kadar değişmez ve bu hastalıklardan birine yakalanan sigortalı başlangıçta belirlenen limit kadar teminatı tazminat olarak almaya hak kazanır ve poliçe sonlandırılır.

Seyahat Sağlık Sigortası

Keşke Evliya Çelebi’nin de Demir Hayat’tan bir Seyahat Sağlık Sigortası olsaydı! İster, Evliya Çelebi gibi dünyayı dolaşın ister yılda 1 kez Avrupa’ya yolculuk edin, Demir Hayat Seyahat Sağlık Sigortası tam size göre. Seyahat Sağlık Sigortası sizlere, yurtdışı seyahatlerinizde hastalık veya kaza gibi risklerin gerçekleşmesi sonucunda ihtiyaç duyabileceğiniz tıbbi tedavinin masraflarını poliçenizdeki teminatlar çerçevesinde güvence altına alma imkânı sunmaktadır. Seyahat sağlık sigortanızı isteğe bağlı olarak sadece Avrupa ülkelerine yapacağınız seyahatler için yaptırabileceğiniz gibi dilerseniz tüm Dünya ülkelerini kapsayacak seyahatler için de yaptırabilirsiniz.   Seyahat Sağlık Sigortasının Kullanımı Seyahat Sağlık Sigortası isteğe bağlı olarak Beher Seyahat Sağlık Sigortası ve Yıllık Seyahat Sağlık Sigortası olarak iki şekilde yaptırılabilmektedir. Tatiliniz sırasında hastalanma durumunda beher olay için 75 USD/EURO muafiyet uygulanmaktadır. Kaza durumlarında muafiyet geçerli değildir. Demir Hayat Seyahat Sağlık Sigortanız Avrupa ülkeleri için tercih edildiğinde Schengen Anlaşması kapsamındaki ülkeler de dâhil olmak üzere tüm Avrupa ülkelerini kapsar. Dünya ülkeleri tercih edildiğinde Avrupa ülkeleri de dâhil olmak üzere tüm dünya ülkelerini kapsamaktadır. a) Beher Seyahat Sağlık Sigortası: Seyahat Sağlık Sigortanızı 7, 15, 30, 45, 90 gün olmak üzere farklı seçenekler halinde ihtiyacınıza uygun sürelerde yaptırabilirsiniz. Bu tip bir seyahat sigortası nadiren yurtdışı seyahatinde bulunanlar için tasarlanmıştır. b) Yıllık Seyahat Sağlık Sigortası: 1 yıl sürelidir ve bu 1 yıllık süre için sadece bir kez poliçe yaptırmak yeterlidir.1 yıllık süre içerisinde seçilen teminatların geçerli olduğu bölgeye yapılacak her seyahat için geçerlidir. 90 günden uzun süreli poliçe tercih edildiğinde maksimum teminat süre limiti, yıl içerisinde bir kerede veya farklı seyahatlerde kullanılmasına bağlı olmaksızın 92 gün ile sınırlıdır. Bu sigorta tipi sıklıkla yurtdışı seyahatinde bulunanlar için tasarlanmıştır.

32 Diş Sağlığı Sigortası

Sağlıklı dişler için diş sağlığı sigortanızı ihmal etmeyin. Mevcut diş ve diş eti ile ilgili problemleri ek prim ödenmeden kapsam içine alıyoruz. Diş ve diş eti hastalıkları ülkemizde ve dünyada en önemli sağlık sorunları arasındadır. Ancak hayatı doğrudan tehdit etmediği için gereken önem verilmemektedir. Dişlerin besinlerin parçalanması, öğütülmesi görevlerinin yanı sıra konuşmada ve görünümümüzde de önemli etkileri vardır. Dişler neredeyse bütün sistemleri olumsuz etkileyen sürekli enfeksiyon odağı haline gelebilir ve  kalp, böbrek, eklemler vb. yapılarda önemli sağlık sorunlarına yol açabilen enfeksiyonlara kaynaklık edebilir. Bu sebeple diş hastalıkları ve diş sağlığının korunması açısından yılda en az iki kez diş hekimine muayene olunması erken tanı ve tedavi için çok önemlidir. Demir Hayat’ın 32 Diş Sağlığı Sigortası ile sizde dişlerinizi koruma altına alarak yaşam kalitenizi yükseltebilirsiniz. Teminatlar: Diş çekimi, röntgen, kanal tedavisi, apse tedavisi, diş eti problemleri, protezler, dolgu ve benzeri tedavilerin yanı sıra poliçe kapsamındaki diğer tüm tedaviler ile ilgili detaylı bilgiyi Genel ve Özel Şartlar içerisinde belirtilen 2.1 Teminat Kapsamı bölümünde bulabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak beyazlatma ek teminat olarak alınabilmektedir 32 Diş Sağlığı Poliçesi’nin kapsamı ve özellikleri: Demir Hayat 32 Diş Sağlığı Poliçesi, sadece Klinik 32 Ağız ve Diş Sağlığı Kliniğinde geçerlidir. 18 - 65 yaş arası herkesin ve ailesi ile birlikte 4 –18 yaş arası çocukların da kullanabileceği bir poliçedir. Klinik 32 Ağız ve Diş Sağlığı Kliniğinden provizyon alınmasına gerek kalmaksızın poliçe kullanılabilir. Özel şartlarda belirtilmiş teminatlarınız limitsiz ve %100’lü olarak karşılanmaktadır.

Cerrahi Hastalıklar Sigortası

Sağlığınız için parlak bir fikir… Sağlık sigortacılığında yeni bir yaklaşım olan Cerrahi Hastalıklar Sigortası tek başına satın alınabileceği gibi mevcut sağlık sigortanızdaki eksik teminatları tamamlamak için de kullanılabilir. Klasik sağlık sigortası kapsamında olmayan teminatları bu sigorta ile tamamlanır. Neden bu hastalıklar seçildi? Cerrahi Hastalıklar Sigortası 125 ve 176 adet önceden belirlenmiş hastalık sonucunda gerçekleşebilecek cerrahi girişimleri kapsar. Bu hastalıklar istatistiklere göre Türkiye’de en çok gerçekleştirilen cerrahi operasyonlar belirlenerek seçilmiştir. Her bir hastalık için belirtilen limitler hastanelerin fiyatlandırmalarına göre tespit edilmiştir. Septum, konkav, horlama tedavisi ve varikosel teminat altında! Bireysel sağlık sigortasında kapsam dışı olan bu hastalıklar Cerrahi Hastalıklar Sigortası ile özel şartlarda belirtilen limitler dâhilinde teminat altına alınmaktadır. Teminatlar tüm Dünya’da geçerlidir! Cerrahi Hastalıklar Sigortasından anlaşmalı kuruluş ve coğrafi sınır bulunmamaktadır. Poliçenizde belirtilen limitler dâhilinde sigortanız Dünya’nın her yerinde geçerlidir. Bir kere sağlık beyanı ile 5 yıllık yenileme. Cerrahi Hastalıklar Sigortasında, poliçe başlangıcında alınan beyanınıza göre risk değerlendirilmesi yapılır ve 5 yıl boyunca yeniden risk değerlendirmesi yapılmaz. Kimler Yararlanabilir? Demir Hayat Cerrahi Hastalıklar Sağlık Sigortası’ndan, 18 - 65 yaş arası herkes yararlanabilir. Her yaş ve cinsiyete göre farklı primlerle farklı ameliyatlar için değişen teminat limitleri sunan bir sağlık sigortasıdır.

Kurumsal Sağlık Sigortası

Kurumsal sağlık sigortaları ile şirketler, çalışanları ve çalışan yakınlarını her türlü sağlık sorunlarına karşı güvence altına alabilmektedir. Kurumsal sağlık poliçeleri hem işverene hem de çalışana birçok avantajlar sunarak, uygun primler ile sağlık masraflarını güvence altına alma imkanı vermektedir. Kurumsal sağlık sigortaları ile şirketler, çalışanları ve çalışan yakınlarını her türlü sağlık sorunlarına karşı güvence altına alabilmektedir. Kurumsal sağlık poliçeleri hem işverene hem de çalışana birçok avantaj sunarak, uygun primler ile sağlık masraflarını güvence altına alma imkânı vermektedir. Günümüzde şirketler, en değerli varlıkları olan çalışanların memnuniyetini ve motivasyonunu sağlayabilmek ve iş için gerekli olan çalışan kalitesini koruyabilmek adına piyasa koşullarının üzerinde ücret ve ek haklar sunmak durumundadır. Ücretlendirme, bugün çok önemli olmakla beraber; çalışanlar artık ücret ve tatil gibi temel ihtiyaç ve faydalardan çok, sağlık sigortası, ferdi kaza, seyahat, ev sigortası, kişisel finans vb. gibi ek faydaların sunulmasını beklemektedir. Şirketler neden Kurumsal Sağlık Sigortası yaptırmalıdır? Kurum tarafından çalışanların yararına alınan grup sağlık sigortaları, hayat sigortaları ve kurumun aracılık yaptığı (isteğe bağlı olan) personel sigortalarının kuruma faydaları şöyle sıralanabilir: Çalışanların sağlık haklarının korunması açısından şirketin, insan kaynakları politikasında önemli yer tutar. Şirketin kurumsal kimliğinin oluşmasına katkı sağlar. Çalışanların olası sağlık problemlerinde kaliteli ve hızlı bir sağlık hizmeti almalarını sağlayarak, çalışanın asli görevlerinde olası zaman kayıplarının engellenmesini amaçlar. Bu sayede çalışanların iş devamlılığının artmasını zamandan tasarrufu sağlar. Şirketler, bu tür harcamaları için vergi indiriminden faydalanır. Çalışanın iş sadakati artarak, şirkete bağlılığının artmasını sağlar ve personel giriş-çıkış frekansını azaltır. Çalışanların kendilerini daha değerli, güvende ve şirketin uzun vadeli planları içinde hissetmesini sağlar. Kurumun çalışanına karşı yükümlülük riski sigorta şirketine devredilmiş olur. Ferdi sağlık sigortası ürünlerine göre daha uygun prim ödeme seçenekleri, teminat ve ürün dizaynı mümkün olmaktadır. Kimler Yararlanabilir? 0 – 65 yaşları arasında, aynı firmada bordrolu olarak çalışan ve en az 20 kişiden oluşan topluluklar, Kurumsal Sağlık Sigortası sahibi olabilirler. Sigorta Süresi Grup Sağlık Sigortaları'nın süresi 1 yıl'dır.

Birikimli Hayat Sigortası

Kartopu Birikimli Hayat Birikimleriniz kartopu gibi büyüsün! Kartopu Birikimli Hayat Sigortası, sigorta süresi boyunca sigortalının yaşam kaybı riskini teminat altına alan ve ek teminat olarak seçilmesi halinde kaza veya hastalık sonucu oluşabilecek risklere karşı da sizi güvence altına alan bir sigortadır. Ayrıca sözü edilen bu risklerin gerçekleşmemesi durumunda da poliçede belirtilen süre sonunda sigortalılara birikim kapitali sağlayan bir sistemdir. Kimler Yararlanabilir? 18 - 60 yaşları arasındaki sağlıklı herkes bu sisteme katılabilir. Kartopu Birikimli Hayat Sigortası’nın Özellikleri: Minimum sigorta süresi 10 yıldır. Başlangıçta belirlenen sigorta süresi, yazılı başvuruyla sonradan değiştirilebilir. Sigorta süresiyle sigortalının yaşının toplamı 70 yaşla sınırlıdır. Sigortalı, sigorta başlangıç tarihinde, prim ödemesini yapacağı para cinsini TL, USD veya EURO olarak kendisi belirler. Poliçenin primi yıllık, 6 aylık, 3 aylık veya aylık olarak ödenebilir. Teminatları Vefat Teminatı: Sigorta başlangıç tarihinden sonra sigortalının vefat etmesi halinde ödenecek tazminattır. Yatırım amaçlı bir poliçe olduğundan, talebiniz doğrultusunda risk unsuru ve risk primi kesintisi minimum düzeyde belirlenebilir. Birikim Teminatı: Sigorta süresi sonunda, ödenen prim üzerinden teknik kesintiler yapıldıktan sonra nemalandırılarak oluşan birikimin sigortalıya geri ödenmesidir. Ekstra Birikim Hayat Sigortası Rahat bir gelecek için ekstra yatırım fırsatı! Ekstra Birikimli Hayat Sigortası, sigorta süresi boyunca sigortalının yaşam kaybı riskini teminat altına alan ve ek teminat olarak seçilmesi halinde kaza veya hastalık sonucu oluşabilecek riskleri de güvenceye alan bir sigortadır. Aynı zamanda bu risklerin gerçekleşmemesi durumunda poliçede belirtilen süre sonunda sigortalılara birikim kapitali sağlar. Sigorta süresi boyunca ödediğiniz primlerden yasal kesintiler yapıldıktan sonra kalan tutar günlük olarak yatırıma yönlendirilir. Kimler Yararlanabilir? 18 - 60 yaşları arasındaki sağlıklı herkes yaşam standardının belirledikleri süre sonunda da sürdürülebilmesi için bu sisteme katılabilir. Ekstra Birikimli Hayat Sigortası’nın Özellikleri: Minimum sigorta süresi 10 yıldır. Başlangıçta belirlenen sigorta süresi, yazılı başvuruyla sonradan değiştirilebilir. Sigorta süresiyle sigortalının yaşının toplamı 70 yaşla sınırlıdır. Sigortalı, sigorta başlangıç tarihinde, prim ödemesini yapacağı para cinsini TL, USD veya EURO olarak kendisi belirler. Poliçenin primi yıllık, 6 aylık, 3 aylık veya aylık olarak ödenebilir. Teminatlar Vefat Teminatı: Sigorta başlangıç tarihinden sonra sigortalının vefat etmesi halinde ödenecek tazminattır. Yatırım amaçlı bir poliçe olduğundan, risk unsuru ve risk primi kesintisi minimum düzeyde belirlenmiştir. Birikim Teminatı: Sigorta süresi sonunda, ödenen prim teknik kesintiler yapıldıktan sonra nemalandırılarak oluşan birikimin sigortalıya geri ödenmesidir.   Demir Bütçe Birikimli Hayat Sigortası Birikimlerinizi değerlendirmenin en akıllı yolu! Demir Bütçe Birikimli Hayat Sigortası sigortalıların primlerinin tümünü bir defada ödeyip en az 10 yıl sonra birikimini almaya hak kazandıkları bir yatırım planıdır. Primlerden teknik kesintiler yapıldıktan sonra fonlanarak sigorta süresi sonunda size kar paylarıyla birlikte geri ödenir. Kimler Yararlanabilir? 18 - 60 yaşları arasındaki herkes bu sisteme katılabilir. Demir Bütçe Birikimli Hayat Sigortası’nın Özellikleri: Minimum sigorta süresi 10 yıldır. Başlangıçta belirlenen sigorta süresi, yazılı başvuruyla sonradan değiştirilebilir. Sigorta süresiyle sigortalının yaşının toplamı 70 yaşla sınırlıdır. Sigortalı, sigorta başlangıç tarihinde, prim ödemesini yapacağı para cinsini TL, USD veya EURO olarak kendisi belirler. Demir Hayat Hep Birikim Sigortası Daha fazlasını almak sizin de hakkınız! Demir Hayat Hep Birikim Sigortası diğer birikimli hayat sigortalarından farklı olarak vefat, maluliyet gibi teminatlar içermemektedir. Bu sebeple ödediğiniz primlerden yatırıma yönlendirilen miktar normal hayat sigortalarına oranla çok daha fazla olabilmektedir. Hep Birikim Sigortası, gelecekteki planlarınız için daha fazla birikim elde etmenizi sağlayan bir sigorta sistemidir. Kimler Yararlanabilir? 18 - 75 yaşları arasındaki herkes bu sisteme katılabilir. Demir Hayat Hep Birikim Sigortası’nın Özellikleri: Minimum sigorta süresi 10 yıldır. Başlangıçta belirlenen sigorta süresi, yazılı başvuruyla sonradan değiştirilebilir. Sigorta süresiyle sigortalının yaşının toplamı 85′ ile sınırlıdır. Para cinsini TL'dir. Primler yıllık, 6 aylık, 3 aylık veya aylık  devrelerde ödenebilir. Teminatlar Yaşama İhtimali Teminatı Sigorta süresi sonunda, sigortalı hayatta ise; yaşama ihtimali teminatı ile birikmiş kar payları beraber ödenir. Yatırım amaçlı bir poliçe olduğundan, yaşama ihtimali teminatı, başlangıçta ki yıllık primin %5 ile %10 arasında sınırlandırılmıştır. Birikim Teminatı Ödenen primler, teknik esaslar uyarınca yapılan kesintilerden sonra yatırıma yönlendirilir. Yatırıma konu olan primler ve gelirleri yani kar payları, birikim teminatını oluşturur. Tek Birikim Sigortası Hayallerinize ulaşmak artık daha yakın. Hep Birikim Sigortası’ndan farklı olarak gelecekteki planlarınız için birikimlerinizi bu günden değerlendirebileceğiniz, sigorta süresine ait primi tek seferde ödeyebileceğiniz bir hayat sigortasıdır. Neden Tek Primli Hep Birikim Sigortası Yaptırmalısınız? Çünkü Demir Hayat Tek Primli Hep Birikim Sigortası’nda vefat, maluliyet gibi teminatlar bulunmadığından diğer birikimli hayat sigortalarına oranla ödediğiniz primlerin daha fazlası yatırıma yönlendirilir. Çünkü seçeceğiniz sigorta süresine ait primleri başlangıçta tek seferde ödeyeceğiniz için daha fazla gelir (kar payı) sağlarsınız. Kimler Yararlanabilir? 18 - 75 yaşları arasındaki herkes bu sisteme katılabilir. Demir Hayat Hep Birikim Sigortası’nın Özellikleri: Minimum sigorta süresi 10 yıldır. Başlangıçta belirlenen sigorta süresi, yazılı başvuruyla sonradan değiştirilebilir. Sigorta süresiyle sigortalının yaşının toplamı 85′ ile sınırlıdır. Para cinsini TL'dir. Sigorta süresine ait prim başlangıçta topluca ödenir. Teminatlar Yaşama İhtimali Teminatı Sigorta süresi sonunda, sigortalı hayatta ise; yaşama ihtimali teminatı ile birikmiş kar payları beraber ödenir. Yatırım amaçlı bir poliçe olduğundan, yaşama ihtimali teminatı, başlangıçta ki yıllık primin %5 ile %10 arasında sınırlandırılmıştır. Birikim Teminatı Ödenen primler, teknik esaslar uyarınca yapılan kesintilerden sonra yatırıma yönlendirilir. Yatırıma konu olan primler ve gelirleri yani kar payları, birikim teminatını oluşturur. Vergi Avantajı Hayat sigortalarında dolaylı yoldan devlet teşviki uygulanmaktadır. Bu teşvik doğrudan katılım payı olarak değil de vergi indirimi olarak gerçekleştirilmektedir. Ücretli ya da yıllık beyanname veren mükellef iseniz, 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu’nun 4697 sayılı kanun ile değişik 63/3 ve 89/1 bendlerine göre ödediğiniz primi vergi matrahından indirebilirsiniz. Bu imkândan yararlanabilmek için primlerinizi ait oldukları vadelerde ödemeniz gerekir. Priminizi ödediğinizi gösteren belgeyi çalıştığınız işyerinin ilgili bölümüne vermeniz halinde ödemiş olduğunuz prim limitler dâhilinde vergi matrahınızdan indirilecektir.

Süreli Vefat Sigortası

İçiniz rahat olsun! Hayatımız boyunca karşımıza çıkabilecek risklerden zarar görmemek adına doğru kararlar vermek isteriz. Yakınlarımızla beraber risklerden uzak, huzur içinde yaşayabilmek için maddi ve manevi güvenceler ararız. Demir Hayat olarak bu ihtiyaca cevap verebilmek adına Süreli Vefat Sigortası’nı geliştirdik. Kimler Yararlanabilir? Süreli Vefat Sigortası'ndan 18 - 69 yaş arasındaki herkes yaralanabilir Sigorta Süresi: Sigortalının isteğine göre, 2 - 52 yıl arasında belirlenebilir. Sigorta giriş yaşı 18 - 60 yaşlar arasında olmalıdır. Sigortalılık yaşı 70′i geçemez. Süreli Vefat Sigortası bir yıldan uzun bir süre için yapılmakla birlikte, sadece ilk yıl prim ödenir. Süreli Vefat Sigortası’nın Özellikleri: Süreli Vefat Sigortası, TL, USD ya da Euro'ya endeksli olarak, belirleyeceğiniz bir zaman dilimini kapsayacak şekilde yapılır. Sigortalı, dilediği herhangi bir kişiyi lehdar olarak gösterme ve istediği zaman lehdarını değiştirme hakkına sahiptir. Sigortalı poliçesini her yıl yenilemek zorunda kalmaz. Böylece risk değerlendirmesi sonucunda başvurunun reddedilmesi riski de ortadan kalkar ve sigortalı ömrü boyunca sigortalanabilme garantisine sahip olur. Vergi Avantajı: Hayat sigortalarında devlet teşviki uygulanmaktadır. Bu teşvik doğrudan katılım payı olarak değil de vergi indirimi olarak gerçekleştirilmektedir. Ücretli ya da yıllık beyanname veren mükellef iseniz, 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu’nun 4697 sayılı kanun ile değişik 63/3 ve 89/1 bendlerine göre ödediğiniz primi vergi matrahından indirebilirsiniz. Priminizi ödediğinizi gösteren belgeyi çalıştığınız işyerinin ilgili bölümüne vermeniz halinde ödemiş olduğunuz prim limitler dâhilinde vergi matrahınızdan indirilecektir.

Eğitim Sigortası

Çocuğunuzun Eğitim Giderlerini Tek Bir Poliçe İle Güvenceye Alın! Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitimlerinin herhangi bir nedenle yarıda kalmaması için Demir Hayat olarak Eğitim Sigortası’nı geliştirdik. Eğitim Sigortası esasen çocuklarınızın eğitimleri sırasında oluşabilecek maddi risklerden koruyan bir çeşit hayat sigortasıdır. Sizin yokluğunuzda devreye girer ve eğitim giderlerini sizin yerinize karşılamaya devam eder. Kimler Katılmalıdır? Eğitim Sigortası'nda amaç, eğitimi maddi olarak finanse eden kişinin yaşam kaybı durumunda oluşacak maddi riski güvence altına almaktır. Yaşam kaybı riski için sigortalanacak kişinin yaşı 18 - 60 arasında olmalıdır. Dilerseniz kendi çocuklarınızın, dilerseniz bir yakınınızın çocuğu ya da çocuklarının eğitimini sigorta kapsamına aldırabilirsiniz. Hangi Avantajları Sağlar? Eğitim Sigortası'nın prim ve teminatı, tercihinize göre, ABD Doları ya da Euro'ya endekslidir. Teminatı, primi ve sigortalılık süresini, ihtiyacınıza ve öngörülerinize göre siz belirlersiniz. Eğitim süresinin uzaması veya ara verilmesi durumlarında ek primle sigorta süresi uzatılabilir. En değerli varlıklarımız çocuklarımızdır. Onların geleceğini rastlantılara ve hayatın kötü sürprizlerine bırakmamalıyız. Çocuğunuz için Eğitim Sigortası yaptırın ve geleceklerinin mutlu fotoğrafını şimdiden çekin. Vergi Avantajı Hayat sigortalarında devlet teşviki uygulanmaktadır. Bu teşvik doğrudan katılım payı olarak değil de vergi indirimi olarak gerçekleştirilmektedir. Ücretli ya da yıllık beyanname veren mükellef iseniz, 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu’nun 4697 sayılı kanun ile değişik 63/3 ve 89/1 bendlerine göre ödediğiniz primi vergi matrahından indirebilirsiniz. Bu imkândan yararlanabilmek için primlerinizi ait oldukları vadelerde ödemeniz gerekir. Priminizi ödediğinizi gösteren belgeyi çalıştığınız işyerinin ilgili bölümüne vermeniz halinde ödemiş olduğunuz prim limitler dâhilinde vergi matrahınızdan indirilecektir.

Prestij Hayat Sigortası

Prestij Hayat Sigortası, yaşam kaybı veya kalıcı sakatlık gibi risklerin gerçekleşmesi durumunda siz veya yakınlarınıza destek olacak maddi bir güvence sunmaktadır. Poliçe süresi 1 yıl olan Prestij Hayat Sigortası her yıl yapılan yenilemelerle devam ettirilebilmektedir. Sigortalının bu ürünü aldığı yıl içinde vefatı halinde, yakınlarına poliçede belirlenen teminat tutarı ödenmektedir. Prestij Hayat Sigortası, kaza veya hastalık sonucu oluşabilecek kalıcı maluliyet durumlarında da siz veya yakınlarınızı güvence altına alarak maddi destek sağlamaktadır. Kimler Yararlanabilir? Geleceğini düşünen, sağlıklı, 18 - 65 yaş arasındaki herkes sigortaya girebilir. Hangi Avantajları sağlar? Prestij Hayat Sigortası'nın prim ve teminatı, tercihinize göre, TL, USD ya da EURO' ya endekslidir. Sigortalı dilerse, hastalık veya kaza sonucu oluşacak tam veya kısmi maluliyet durumunda da, belirlenen teminat dâhilinde güvenceye sahip olur. Vergi Avantajı Hayat Sigortalarında devlet teşviki uygulanmaktadır. Bu teşvik doğrudan katılım payı olarak değil de vergi indirimi olarak gerçekleştirilmektedir. Ücretli ya da yıllık beyanname veren mükellef iseniz, 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu’nun 4697 sayılı kanun ile değişik 63/3 ve 89/1 bendlerine göre ödediğiniz primi vergi matrahından indirebilirsiniz. Bu imkândan yararlanabilmek için primlerinizi ait oldukları vadelerde ödemeniz gerekir. Priminizi ödediğinizi gösteren belgeyi çalıştığınız işyerinin ilgili bölümüne vermeniz halinde ödemiş olduğunuz prim limitler dâhilinde vergi matrahınızdan indirilecektir.

Ferdi Kaza Sigortası

Her ihtimalde, biz yanınızdayız. Hayat acı tatlı sürprizlerle doludur. İster hareketli, ister sakin bir yaşam sürelim; içinde bulunduğumuz koşullarda, ne tür risklerle karşı karşıya kalacağımızı bilemeyiz. Beklenmedik bir kaza olması durumunda, yaşanılacak manevi üzüntü bir yana, maddi anlamda da sonuçları acı bir senaryo ile karşı karşıya kalınabilir. Bu tür risklerin gerçekleşmesi durumunda hazırlıksız olmamanız için size Ferdi Kaza Sigortamızı öneriyoruz. Kimler Yararlanabilir? Ferdi Kaza Sigortası'ndan, 18 - 65 yaş arasındaki herkes yararlanabilir ve sigortalı dilediği herhangi bir kişiyi lehdar olarak gösterebilir. Hangi Avantajları Sağlar? Bir yıllık düzenlenen Ferdi Kaza Sigortası kaza sonucu oluşabilecek yaşam kaybı, maluliyet veya ortaya çıkan hastane tedavi masraflarını da güvence altına almaktadır. Vergi Avantajı Hayat sigortalarında devlet teşviki uygulanmaktadır. Bu teşvik doğrudan katılım payı olarak değil de vergi indirimi olarak gerçekleştirilmektedir. Ücretli ya da yıllık beyanname veren mükellef iseniz, 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunun 4697 sayılı kanun ile değişik 63/3 ve 89/1 bendlerine göre ödediğiniz primi vergi matrahından indirebilirsiniz. Bu imkândan yararlanabilmek için primlerinizi ait oldukları vadelerde ödemeniz gerekir. Priminizi ödediğinizi gösteren belgeyi çalıştığınız işyerinin ilgili bölümüne vermeniz halinde ödemiş olduğunuz prim limitler dâhilinde vergi matrahınızdan indirilecektir.

Hayatıma Destek Sigortası

Demir Hayat Sigorta'dan Size Özel Bir Sigorta; Hayatıma Destek Sigortası Demir hayat Sigorta'nın diyetisyen, sigarayı bırakma, psikiyatrik danışmanlık ve diş sağlığı teminatlarından oluşan "Hayata Destek Sigortası" iş ve şehir hayatının stresinden kurtulmak ve sağlığına özen göstererek yaşam kalitesini arttırmak isteyenlere özel bir sigortadır. Diyetisyen, Sigarayı bırakma danışmanlığı, Psikiyatri danışmanlığı ve tedavi seansları, Ağız ve Diş sağlığı gibi özel teminatlara sahip olabileceğiniz "Hayatıma Destek Sigortası" ile bütçenizi zorlamadan, taahhütsüz devam edebileceğiniz özel bir sigortaya sahip olabilirsiniz.  İş ve şehir hayatının stresinden uzak olun! Humanite Tıp Merkezi'nin uzman doktor kadrosu tarafından sağlanan psikiyatrik danışmanlık, çocuk psikolojisi, diyetisyen, sigarayı bırakma gibi tedavilerde kullanabileceğiniz yıllık 300 TL’ye kadar %25 katılımlı olan özel teminatlara sahip olacaksınız.  Limit sonrası devam eden tedavilerde ise Demir Hayat'lı olduğunuz için %50 indirim alacaksanız Ağız ve diş sağlığınızı korumak yaşam kalitenizi arttırır! Dişlerimiz neredeyse vücudumuzdaki bütün sistemleri etkileyen, düzenli takip edilmesse kalp, böbrek ve eklemler gibi yapılarda önemli sağlık sorunlarına yol açabilen enfeksiyonlara kaynaklık edebilir. Bu sebeple diş hastalıkları ve diş sağlığının korunması açısından yılda en az iki kez diş hekimine muayene olunması erken tanı ve tedavi için çok önemlidir.  Hayatıma Destek Sigortası ile anlaşmalı kurumlarımızda yıllık 300TL limitli (%25 katılımlı) diş tedavi teminatı sahibi olabilirsiniz. Üstelik yine bu kurumlarda limit sonrakii tedavileriniz için de çok özel indirim avantajlarından yararlanabilirsiniz.  Ağız ve Diş Sağşlığı ile ilgili anlaşmalı kurumlarımız:  Özel Salus Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği / Kavaklıdere / Ankara Humanite Özel Tıp Merkezi / Esentepe / İstanbul Dentaworld Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi / Florya / İstanbul  Özel Levent Hastanesi / Levent / İstanbul Dentaport Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi / Kartal / İstanbul Dişçim Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi / Ümraniye / İstanbul Ayrıca Türkiye çapında 1800’den fazla özel hastane, poliklinik, tanı merkezi ve eczanelerden yapacağınız sağlık harcamalarında %40’lara varan özel Demir Hayat indirimlerinden faydalanabilirsiniz.  

Kurumsal Birikimli Hayat Sigortası

Kurumsal Birikimli Hayat Sigortaları ile çalışanlarınız yaşlılık günlerinde olası gelir kayıplarını telafi ederek, kendilerini ve yakınlarını güvence altına alabilirler. Tercihe bağlı olarak, YTL ve dövize endeksli tarifelerimizle ve günlük kar payı uygulamalarımızla geleceklerini rahatça planlayabilirler. Kimler Yararlanabilir? 18–65 yaşları arasında, aynı firmada bordurolu olarak çalışan ve en az 10 kişiden oluşan topluluklar, Kurumsal Birikimli Hayat Sigortası sahibi olabilirler. Avantajları Ferdi açılan poliçelere göre Kurumsal poliçelerde sigortalı primlerinde yapılan yasal kesintilerin çok daha düşük olması sebebiyle ödenen sigorta primlerinin daha fazlasının yatırıma yönlendirilmesi önemli getiriler sağlamaktadır. Kurumsal Birikimli Hayat Sigortası ürünlerinde Demir Hayat ile şirketiniz arasında tamamen sizin istediğiniz yapıda ürünler dizayn edilebilmekte, sadece size özel avantaj ve özellikler sağlanabilmektedir. Sigorta Süresi Grup Sağlık Sigortaları'nın süresi 10-30 yıl'dır. Teminatın Kapsamı Ana Teminat Vefat Teminatı Toplu para/Maaş Teminatı Ek Teminat Kaza Sonucu vefat ve malulıyet Hastane gündelik teminatı En az 10 çalışanın katılması ve çalışanların 18-65 yaş arasında olması kşuluyla, şirketiniz çalışanları ve aile bireyleri (eş ve çocuklar) için Özel Kurumsal Birikimli Hayat Sigortalarından yararlanabilir, Kurumsal Birikimli Hayat Sigrtası Primleri; % 100 kurumun katılımı ile, belli oranda kurumun ,belli oranda çalışanın katkıları ile veya istenirse de tamamı çalışan tarafından ödenerek sigortalanabilir. İlk kez sigortalanmayı planlıyorsanız; Demir Hayat Sigorta ihtiyacınızı sizle birlikte tespit ederek, uygun teminatlara en uygun primlere sahip olmanızı sağlayacaktır.

Kurumsal Yıllık Hayat Sigortası

Kurumsal Yıllık Yaşam Sigortası ile şirketler, 1 yıl boyunca her türlü kaza , ölüm ve sakatlığın doğurabileceği kötü sonuçlara karşı çalışanlarını güvence altına alabilirler. Kimler Yararlanabilir? En az 10 çalışanın katılması ve çalışanların 18-65 yaş arasında olması koşuluyla, şirketiniz çalışanları ve aile bireyleri (eş ve çocuklar) için Özel Kurumsal Yıllık Hayat Sigortalarından yararlanabilir, Avantajları Tüm primlerin işveren tarafından sağlanması iş kazalarında işveren sorumluluğu konusunda destek olur nitelıktedır. Toplu halde sigortalanma işlemi olduğundan daha uygun prim ve ödeme şekilleri mümkün olmaktadır. Kurumsal Yıllık Hayat Sigortası ürünlerinde Demir Hayat ile şirketiniz arasında tamamen sizin istediğiniz teminatlarda ürünler dizayn edilebilmekte sadece size özel avantaj ve özellikler sağlanabilmektedir. Üründe her türlü vefat teminat verilebilmektedir. Sigorta Süresi Kurumsal yıllık Yaşam Sigortası'nın süresi 1 yıl' dır. Teminatın Kapsamı Ana Teminat Her türlü Vefat ve Sakatlık Ek Teminat Hastane Gündelik Teminatı Kurumsal Yıllık Hayat Sigortası Primleri; % 100 kurumun katılımı ile , Belli oranda kurumun belli oranda çalışanın katkıları ile Veya istenirse de tamamı çalışan tarafından ödenerek sigortalanabilir. İlk kez sigortalanmayı planlıyorsanız; Demir Hayat Sigorta ihtiyacınızı sizle birlikte tesbit ederek ,uygun teminatları en uygun primlere sahip olmanızı sağlayacaktır.
  0(532)200-0050