ARA TEKLİF AL
0212 855 7210
TIKLA TEKLİF AL
TEKLİF AL
WHATSAPP HATTI
0(532)200-0050

Kasko Sigortası

Kasko Nedir? Neyi Kapsamaktadır?
Kasko ürünümüz ile; aracınıza gelebilecek zararlara karşı Orient Kasko ile ,3. Şahıslara ve bunların mallarında meydana gelecek zararların Trafik limitlerini aşması durumunda size mali koruma sağlayan İhtiyari Mali Sorumluluk teminatına, ayrıca Kasko ile aracınızla meydana gelebilecek bir kaza sonrası sürücü ve yolcular için ölüm, sakatlık halleri ile kasko poliçesinde temin edilmiş ise tedavi masraflarını karşılayan bir Koltuk Ferdi Kaza teminat'ına, Aracınızla meydana gelebilecek bir kaza sonucu aleyhinize bir dava açılması halinde size koruma sağlayan Hukuksal Koruma Teminat'ına, bir kaza ya da arıza ya da benzin bitmesi, seyahat esnasında evde meydana gelen zarar, ölüm gibi haller durumunda yol kenarı yardım, çekme, kurtarma, lastik değiştirilmesi, seyahatin yarıda kesilmesi sebebiyle ulaşım ve konaklama, tıbbi nakil gibi bir çok hizmetin yer aldığı Asistans Hizmetlerine, kiralık araç hizmetine, kasko poliçesinde belirtilen ölçüsel limitler çerçevesinde, araçta meydana gelen çizik giderme, göçük düzeltme, leke çıkarma gibi hizmetlerin yer aldığı Mini Onarım Hizmetlerine, Orient Kasko ile sahip olursunuz.

Kasko ile Trafik Sigortasının Farkı Nedir?
Kusurlu olun ya da olmayın, Kasko sigortası aracınıza gelebilecek zararlara karşı koruma sağlar.Kasko'dan farklı olarak Trafik Sigortası ise, sizin aracınızla 3. Şahıslara ya da bunların mallarına vereceğiniz zararları, kusurunuz oranında karşılar.Sadece Trafik 'iniz var ise, kaza sonrası kusurlu iseniz, sadece kusurunuz sebebiyle karşı tarafın hasarını karşılar. Ancak kusurlu olduğunuz için karşı tarafın Trafik poliçesinden sizin hasarınızı karşılamaz. Böyle bir durumda eğer Kasko 'nuzdan aracınızdaki zararı karşılayabilirsiniz.Sadece Trafik poliçeniz var ve % 50 kusurunuz var ise, trafik poliçeniz karşı tarafın hasarının % 50 sini karşılar. Karşı tarafın poliçesi de sizin hasarınızın % 50’sini karşılar. Böyle bir durumda eğer Kasko poliçeniz var ise, aracınızdaki (otonuzdaki) kalan zararı da kasko poliçenizden karşılayabilirsiniz. Sadece Trafiğiniz var ve kusurunuz yok ise, karşı tarafın Trafikpoliçesini yaptırdığı şirkete başvurarak limitler dahilinde zararınızı tazmin edebilirsiniz. Böyle bir durumda eğer Kasko poliçeniz var ise, zararınızı Kasko yaptırdığınız şirkete başvurarak alabilirsiniz. Şirketimiz hasarınızı karşıladıktan sonra, karşı tarafın trafik poliçesini yaptırdığı şirkete sizin adınıza başvurarak oto hasarınızın tutarı için rücu işlemlerini gerçekleştirir. (Bu işlem kasko poliçesinde yer alan sigortalı adına verilen bir hizmettir ve hasar olarak görülmez, kasko hasarsızlık indirim hakkınız kaybolmaz.)

Kasko Poliçenizde Kaza Sonrası Çekme Çekilme Hizmeti Var mı?
Kasko ile kaza ya da arıza ya da benzin bitmesi, seyahat esnasında evde meydana gelen zarar, ölüm gibi haller durumunda yol kenarı yardım, oto çekme, oto kurtarma, lastik değiştirilmesi, seyahatin yarıda kesilmesi sebebiyle ulaşım ve konaklama, tıbbi nakil gibi detayları ve şartları poliçenizde mevcut olan bir çok hizmetin yer aldığı Asistans Hizmetlerinden Kasko Poliçeniz içerisinde faydalanabilirsiniz.

Kasko Poliçenizde Kaza Sonrası Kiralık Araç Hizmeti Var mı?
Kasko ile Kaza sonrası aracınız trafikte güvenli seyredemeyecek durumdaysa ve onarım bir günden uzun sürecek ise poliçenizde yer alan şartlar çerçevesinde kiralık araç hizmetinden Orient Kasko içerisinde faydalanabilirsiniz.

Mini Onarım HizmetiKaskonuzun Hasarsızlık İndirimini Bozar mı?
Kasko ile Poliçede belirtilen ölçüsel limitler çerçevesinde, araçta meydana gelen çizik giderme, göçük düzeltme, Leke çıkarma gibi hizmetlerin Mini Onarım Hizmet noktalarında giderilmesi halinde hasar dosyası açılmayacaktır ve bu sebeple Kasko poliçenizin hasarsızlık indirimi bozulmayacaktır.Kasko ile poliçede belirtilen motorlu taşıtta seyahat eden yolcuların, duraklamalar da dahil olmak üzere, kalkış noktasından varış noktasına kadar geçecek süre içinde meydana gelecek bir kaza sonucu bedeni zarara uğraması halinde, Kasko poliçesinde yer alan sigortalının 10/07/2003 tarih ve 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunundan doğan sorumluluğunu, poliçede yazılı teminat tutarlarına kadar temin eder.Poliçe sahibinin taşımayı zaruri haller hariç, 10/07/2003 tarih ve 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümleri çerçevesinde yapması gerekir. Kasko, poliçe sahibinin haksız taleplere karşı savunmasını da temin eder.
  0(532)200-0050