ARA TEKLİF AL
0212 855 7210
TIKLA TEKLİF AL
TEKLİF AL
WHATSAPP HATTI
0(532)200-0050

Zorunlu Deprem Sigortası

Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) ile Depreme Karşı Eviniz Güvencede!

Depreme ve depremin doğrudan neden olacağı diğer afetlere karşı konutunuzu koruyan bir devlet güvencesi olan Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) ile evinizi ve hayatınızı güvence altına alın.

Teminatlar

  • Bina Hasarları Teminatı: Temeller, ana duvarlar, bağımsız bölümleri ayıran ortak duvarlar, bahçe ve istinat duvarları, tavanlar ve tabanlar, merdivenler ve asansörler, sahanlıklar ve koridorlar, çatılar ve bacalarla birlikte tamamlayıcı bölümler teminat altına alınır.
  • Depremden Kaynaklı Hasarların Teminatı: Deprem ve depremin doğrudan neden olduğu maddi zararlar ile deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak, tsunami (dev dalga) veya yer kaymasının sigortalı binalarda neden olacağı hasarları karşılar.
  • Azami Teminat Limiti: Deprem sonucu yıkılan binaların arsa değeri hariç inşa bedeli karşılanır.

Zorunlu Deprem Sigortası nerelere yapılır?

Belediye sınırları içinde kalan ve tapuya kayıtlı olan tüm konutlar için Zorunlu Deprem Sigortası yapılır. Mesken olarak inşa edilmiş binaların içinde yer alan ticarethane, dükkân, büro vb. olarak kullanılan yerler için de yapılabilir.

Zorunlu Deprem Sigortası, ev eşyaları için veya yangın ve benzeri riskler için de teminat vermekte midir?

Zorunlu Deprem Sigortası; deprem ve deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak, yer kayması ve tsunami sonucu sadece binada oluşacak hasarlar için teminat sağlar. Ev eşyaları için sigorta şirketlerinden isteğe bağlı Konut Sigortası teminatı alınması gereklidir.

Zorunlu Deprem Sigortasını yaptırmazsam ne olur?

Yeni Afet Sigortaları Kanunu’na göre, Zorunlu Deprem Sigortanız yoksa konutunuz ile ilgili tapu, elektrik ve su abonelik işlemlerini yaptıramazsınız.
  0(532)200-0050