ARA TEKLİF AL
0212 855 7210
TIKLA TEKLİF AL
TEKLİF AL
WHATSAPP HATTI
0(532)200-0050

Bireysel Emeklilik Planı

Allianz 70’ten fazla ülkedeki geniş deneyimi, Türkiye’deki 25 yılı aşkın birikimiyle her koşulda ve her zaman yanınızda...

Plandaki Minimum Katkı Payı Ne Kadar?

Bireysel Emeklilik Planı'nda katkı payınızı aylık, 3 aylık, 6 aylık ve yıllık dönemlerde; kredi kartı veya vereceğiniz otomatik ödeme talimatlarıyla yatırabilirsiniz.

İsterseniz zorunlu başlangıç fonu olan Premium Bireysel Emeklilik Planı'na dahil olabilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Planı ile Avantajlarınız

Bireysel Emekilik Planı'na dahil olduğunuz andan itibaren pek çok ek fayda avantajından faydalanırsınız.

  • Anlaşmalı Sağlık Kurumlarında İndirim
  • Katkı Payı Güvencesi
  • Asistans Hizmetleri

Devlet Katkısı Kontrolü nedir?

Bireysel emeklilik sözleşmesinin 6. yılı ve sonrası için geçerli olmak üzere; sözleşmenin yürürlük tarihinden sonlanma tarihine kadar yapılan kesintilerin toplam tutarı devlet katkısı kontrolüne tabidir. Devlet katkısı ile ilişkilendirilmiş toplam kesinti tutarı, sözleşmenin 6. yıl ve sonrası için uygulanmaktadır. Kontrolü ise 01.01.2021 tarihinden itibaren yapılmaya başlanacaktır.

Düzensiz Ödeme Nedir?

01.01.2016 tarihinden sonra vadesi gelen katkı payının, ödeme tarihini takip eden üç ay içinde yatırılmaması durumunda; ilgili sözleşme çerçevesinde düzensiz ödeme yapıldığı kabul edilir. Düzensiz ödeme kapsamına giren sözleşmeler için katılımcılara, düzensiz ödeme durumunun başladığı tarihi takip eden 5 iş günü içerisinde bilgi verilir.
Düzensiz ödeme yapıldığı kabul edilen bir sözleşmenin, katkı payı ödenmemiş vadelerine ilişkin tutarların tamamının ödenmesi durumunda; söz konusu sözleşme için düzenli ödeme yapılmaya başlandığı kabul edilir.

Düzensiz ödeme statüsünde olan sözleşmeler için kesintilere yönelik devlet katkısı kontrolü uygulanmaz.
  0(532)200-0050