ARA TEKLİF AL
0212 855 7210
TIKLA TEKLİF AL
TEKLİF AL
WHATSAPP HATTI
0(532)200-0050

Bireysel Emeklilik

Bireysel Emeklilik Sistemi, emekliliğiniz için güvenli bir şekilde tasarruf yapmanızı ve bu tasarruflarınızı yatırıma dönüştürmenizi sağlayan özel bir sistemdir. Yatırımlarınızla elde ettiğiniz birikimi emeklilikte ister toplu para, ister emeklilik maaşı olarak almanızı sağlar.

Devlet Katkısı

Devlet katkısı, bireysel emekliliğin teşvik edilmesine yönelik olarak devletin tüm bireysel emeklilik katılımcılarına (işveren grup emeklilik planına dahil olan katılımcılar hariç) belirli bir oranda yapacağı destek ödemesidir. Bu ödeme, devlet tarafından katılımcıların bireysel emeklilik hesaplarına yatırılmaktadır.

​​​​​​Bireysel Emeklilik Sistemi'ne Giriş

​Fiil ehliyetini sahip kişiler Bireysel Emeklilik Sistemi'ne katılabilir. Emeklilik sözleşmesi, şirket tarafından reddedilmediği takdirde, varsa blokaj süresinin tamamlanmasını müteakip, katkı payı olarak yapılan ilk ödemenin şirket hesaplarına nakden intikal ettiği tarihte yürürlüğe girer. Teklifin şirket tarafından reddedilmesi halinde, verilen ödeme talimatları iptal ettirilir ve varsa yapılan tüm ödemeler hiçbir kesinti yapılmadan beş iş günü içinde ödeyene iade edilir.

Bireysel Emeklilik Sistemi'nde emeklilik sözleşmeniz yürürlüğe girmeden önce cayma hakkınız vardır. Cayma halinde durumu, şirketimizin çağrı merkezine veya mektup, faks yahut güvenli elektronik imza ile şirketimize bildirmeniz gerekmektedir.

Teklif formunun imzalanmasını veya teklifin onaylanmasını müteakip altmış gün içinde cayma hakkına sahipsiniz. Cayma bildiriminin şirkete ulaşmasını müteakip verilen ödeme talimatları iptal ettirilir ve yapılan tüm ödemeler, fon toplam gider kesintisi haricinde hiçbir kesinti yapılmadan, varsa yatırım gelirleriyle birlikte on iş günü içinde ödeyene iade edilir. 

Emeklilik Planlarımız

Alternatif Emeklilik Planı 

Yaşam standartlarınızdan ödün vermeden, keyifli bir emeklilik için şimdiden Alternatif Emeklilik Planı ile biriktirmeye başlayabilirsiniz.

Emekliliğim Güvende Emeklilik Planı

​​​​​​Emekliliğiniz için beklentilerinize, gelir düzeyinize ve yatırım tercihlerinize en uygun birikimi yapabilmeniz için şimdi Emekliliğim Güvende Emeklilik Planı var.

Emekliliğim Güvende VIPEmeklilik Planı

​​​​Emekliliğim Güvende VIP Emeklilik Planı’na dahil olup başlangıç kapitali ödeyerek hayalinizdeki emeklilik  için hızla biriktirmeye başlayabilirsiniz. Birikimlerinizi, beklentilerinize, gelir düzeyinize ve yatırım tercihlerinize en uygun şekilde bu plan kapsamında sunulan fonlarda değerl​endirebilirsiniz.

Mavi Yarınlar Emeklilik Planı

​​​​​​​​​​​​​​​​Rahat bir emeklilik geçirmek ve emekliliğinizde hayallerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız Mavi Yarınlar Emeklilik Planı tam size göre!

Mavi Yarınlar VIP EmeklilikPlanı

​​​​​​​​​​​​​Hayalinizdeki emeklilik için Mavi Yarınlar VIP Emeklilik Planı!

Mavi Yarınlar VIP Emeklilik Planı ile birlikte geleceğiniz için planlama yaparak, birikimlerinizi risk seviyenize ve yatırım tercihlerinize en uygun yatırım fonlarında değerlendirir, geleceğinizi şimdiden güvence altına alabilirsiniz.

Emeklilik Gelir Planları

NN Hayat ve Emeklilik'in sunduğu Emeklilik Gelir Planları sayesinde birikimleriniz emekli olduktan sonra değer kazanacak. Sizin için özenle seçilen planla emekliliğiniz tıpkı hayallerinizdeki gibi olacak.  İyi planlanmış bir emeklilik programıyla hayallerinize bir adım daha yaklaşacaksınız. Emeklilik Gelir Planları'yla Bireysel Emeklilik Sistemi'nden emekli olmaya hak kazandıktan sonra birikimlerinizi tercih edeceğiniz fonlarda değerlendirebilirsiniz.

Net Emeklilik veya Esnek Emeklilik Gelir Planları'ndan birini seçerek düzenli olarak geri ödemelerinizi alırken kalan birikimleriniz de vergiden muaf şekilde fonlarda değerlendirilmeye devam eder, siz de huzurlu ve rahat bir emeklilik dönemi geçirirsiniz.

​Net Emeklilik Gelir Planı

​Net Emeklilik Gelir Planı'nı seçtiğinizde geri ödeme tutarları sizin beklentileriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda NN Hayat ve Emeklilik tarafından belirlenir.

Esnek Emeklilik Gelir Planı

Esnek Emeklilik Gelir Planı'nı seçmeniz durumunda dilediğiniz sürede veya dilediğiniz tutarda geri ödeme alabilirsiniz. Ödeme tutarı veya süresini ihtiyaçlarınız doğrultusunda belirleyebilirsiniz.

​Net Emeklilik Gelir Planı ve Esnek Emeklilik Gelir Planı'nın Ortak Özellikleri

​​​* Düzenli geri ödemelerinizi tercihiniz doğrultusunda aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık olarak alabilirsiniz.

* Geri ödemelerinizi sözleşme yıl dönümlerinde yıllık yurt içi üretici fiyat endeksi artışı oranı doğrultusunda artırabilirsiniz.

* Düzenli geri ödemelere ara verebilirsiniz ve tekrar ihtiyaç duymanız durumunda geri ödeme almaya devam edebilirsiniz.

* Yılda altı kez fon dağılımınızı değiştirebilirsiniz.

* Birden fazla bireysel emeklilik sözleşmesine sahipseniz ve sözleşmelerinizden birinden emeklilik hakkı kazandıysanız sahip olduğunuz diğer sözleşmelerinizi de Emeklilik Gelir Planı'nızda birleştirebilirsiniz. Bu durumda sahip olduğunuz tüm sözleşmelerden emeklilik hakkı kazanmış olursunuz.

* Birikimler, vefat durumunda varsa lehtar/lehtarlara veya kanuni varislere, maluliyet durumunda ise plan sahibine ödenir.
  0(532)200-0050